Twoja przeglądarka nie obsługuje Java Scriptu. Włącz obsługę JS by móc obejrzeć stronę we właściwej formie

FAQ

Czy chrapanie trzeba leczyć?

Powszechnie uważa się, że chrapiący szkodzi jedynie osobom, które muszą przebywać z nim w jednym pomieszczeniu... Jednak jest inaczej!

Chrapanie nie jest całkowicie obojętne. Podczas chrapania dochodzi do zmniejszenia przepływu powietrza przez drogi oddechowe. Skutkuje to przejściowym niedotlenieniem tkanek.

Okazuje się, że chrapiące dzieci rozwijają się gorzej niż ich rówieśnicy, którzy nie chrapią. U takich dzieci występują wyraźne zaburzenia w przepływie krwi w naczyniach mózgu, dzieci zdecydowanie gorzej wypadają w testach sprawnościowych i ogólnorozwojowych niż dzieci zdrowe.

Kobiety, które skarżą się na chrapanie w okresie ciąży (a jest to nawet 35% kobiet w ciąży), rodzą dzieci z mniejszą masą ciała i w gorszej formie fizycznej niż kobiety niechrapiące. Dodatkowo u takich kobiet częściej dochodzi do wystąpienia powikłań III trymestru ciąży – nadciśnienia tętniczego, czy tzw. rzucawki.

Należy też pamiętać, że duża część osób chrapiących już w młodym wieku, stopniowo będzie chorować na bezdech obturacyjny.

Leczenie chrapania jest tylko zabiegowe. Nie istnieją preparaty, które mają potwierdzone działanie i skutecznie likwidują chrapanie!!!
W zależności od tego, gdzie tkwi przyczyna chrapania, wykonuje się jeden z zabiegów.

Doskonałe wyniki leczenia chrapania uzyskuje przy wykorzystaniu techniki radiochirurgii.

 

 

wróć do spisu wróć do spisu pytań

 

© All Right Reserved. Design by Broad Com.

Millemedica
Mille Medica Centrum Laryngologii i Alergologii
ul. Lanciego 13, 02-792 Warszawa
www.millemedica.pl
Materiał wydrukowany ze strony www.chrapanie-bezdech.pl
Wszelkie prawa zatrzeżone. Przedruk jak również inne wykorzystanie bez zgody autorów jest łamaniem praw autorskich.
Wiadomości zawarte na stronie, są tylko omówieniem tematu. W celu uzyskania dalszych informacji na temat leczenia chrapania i bezdechów należy skonsultować się z lekarzem.